Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Buczek - KGW

• KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BUCZKU
– działa nieprzerwanie od 1947 roku. Członkinie Koła chętnie dzielą się z młodszym pokoleniem zdobywanym przez lata doświadczeniem. Kultywowaniem tradycji jest np. pieczenie chleba oraz wyplatanie wieńca dożynkowego. Panie z KGW włączają się
w organizację corocznej wigilii dla samotnych mieszkańców Gminy, przygotowując tradycyjne potrawy, organizują też zabawy sylwestrowe i karnawałowe.

• STOWARZYSZENIE GOSPODYŃ WIEJSKICH W BACHORZYNIE
Bachorzyn 45, 98-113 Buczek
– działa niezwykle aktywnie. Panie uczestniczyły w projekcie „Obrazy sercem haftowane” i uzyskały środki finansowe z UE. W ramach projektu brały udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, chcąc kultywować tradycje kulinarne swojej wsi i okolic, bierze czynny udział m.in. w Wojewódzkim Święcie Truskawki, konkursach na dania regionalne, targach Natura Food i konkursie „Tygiel Smaków” oraz innych imprezach, prezentując swój sztandarowy napój – nalewkę z truskawek (konfiturę bachorzyńskich babek).
Na Międzynarodowych Targach Łódzkich „NATURA FOOD”  gospodynie ze Stowarzyszenia przystąpiły do konkursu w kategorii mięso świeże oraz produkty mięsne z „Roladą Boczuś”, danie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi