Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Buczek - festyny

Święto Truskawki
Corocznie w Gminie Buczek organizowane jest „Wojewódzkie Święto Truskawki”. Nad tegoroczną imprezą pod nazwą „Truskawkowe żniwa 2013” honorowy patronat sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Łódzki i Marszałek Województwa Łódzkiego.Impreza współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Województwa Łódzkiego na lata 2007–2013. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
Na Święcie Truskawek wystąpili m.in.:


Zespół "Bogoria"


Zespół wokalno-instrumentalny „Kana”


Orkiestra DętaZespoły tańca nowoczesnego  "Small Dance Square"
Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele muzyki będą mieli okazję posłuchać koncertów znanych gwiazd polskiej sceny, a także obejrzeć występy taneczne oraz przegląd orkiestr dętych. Również na najmłodszych smakoszy truskawek będzie czekało sporo niespodzianek, w tym wesołe miasteczko i przejażdżki konne. Ci, którzy wolą czas spędzać na sportowo, będą mogli wziąć udział w potyczkach sportowych, jak również kibicować finałowym meczom piłkarskiej truskawkowej ligi gminy Buczek. Impreza gromadzić będzie liczne stoiska handlowe, gastronomiczne i rękodzieła ludowego. W programie przewidziano także występ kabaretu, pokaz garncarstwa i konkursy związane z truskawką. Na wszystkich gości czeka mnóstwo truskawkowych pyszności i atrakcji.

Akademia z okazji 3 Maja
Od wielu lat w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w dniu 3 Maja organizowana jest  akademia z okazji "Święta Konstytucji 3 Maja". Uroczystość ta jest okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych, instrumentalnych i tanecznych zespołów działających przy w/w placówce. Dla wszystkich zebranych jest to interesująca lekcja historii i patriotyzmu.

Dzień Kobiet
W Gminie Buczek uroczyście obchodzi się Dzień Kobiet. Jak co roku Panie zbierają się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Życzenia zebranym składają Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski i Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Zieliński.

Wszystkie panie zostają obdarowane kwiatami. W części artystycznej występują zespoły skupione przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. W 2013 r. wystąpiła również powstała w ubiegłym roku grupa teatralna "Buczek Story". Miła atmosfera i prezentowane utwory muzyczne zachęcały zebranych do wspólnego śpiewu.

Wigilia dla osób samotnych
Dzięki staraniom władz samorządowych Gminy Buczek oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej przygotowano po raz kolejny wigilię dla osób samotnych. W 2012 roku gospodarzem spotkania była jednostka OSP w Luciejowie a uroczystość odbyła się w nowo powstałej świetlicy. Środki na zorganizowanie spotkania dla licznie przybyłych gości pozyskano dzięki realizacji projektu unijnego. Wystąpiła Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, była wspólna modlitwa z księdzem proboszczem, życzenia świąteczno-noworoczne od władz samorządowych, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń przy brzmieniu kolęd i wspólna wieczerza.

Festiwal Kolęd i Pastorałek
Cykliczną imprezą w Gminie skupiającą grono miłośników jest Festiwal Kolęd i Pastorałek.W 2013 roku festiwal odbył się po raz XI.

Festiwal Piosenki Dziecięcej
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu jest organizatorem Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Dzieci występują w kategoriach wiekowych:
– soliści od 7 do 9 lat,
– soliści od 10 do 12 lat,
– soliści od 13 do 15 lat,
– zespoły: przedszkola oraz szkoły podstawowe,
– duety: szkoły podstawowe,
– zespoły gimnazjalne.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci młodsze, starsze oraz młodzież bardzo chętnie prezentują swoje umiejętności wokalne.

 

                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi