Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Zelów - zespoły

Zespół śpiewaczy „Zelowiacy” - posiada bogaty repertuar, na który składają się: pieśni patriotyczne, okolicznościowe i biesiadne.  Pierwotna nazwa zespołu brzmiała Chór Seniora – występują podczas różnych uroczystości lokalnych, zapraszani są również do udziału w imprezach odbywających się w innych miejscowościach.  Zespół bierze udział w przeglądach twórczości seniorów, na wielu z nich uzyskał wyróżnienia. Instruktor – Stanisław Wojtczak.

Orkiestra Dęta -  jest wyjątkowym zespołem o tradycjach pokoleniowych, muzykują w niej całe rodziny, przekazując z pokolenia na pokolenie zamiłowanie do muzyki. Orkiestra uczestniczy we wszystkich gminnych uroczystościach, koncertuje również w innych miejscowościach.

Bierze udział w konkursach muzycznych i przeglądach, zdobywając liczne nagrody  i wyróżnienia. Zespół posiada bogaty i zróżnicowany repertuar aż po utwory muzyki rozrywkowej. Orkiestrę prowadzi dyrygent Adam Kobalczyk.

Zespół teatralny - Skupia dzieci i młodzież, pragnącą rozwijać swoje umiejętności aktorskie. Celem zajęć jest wszechstronny rozwój osobowości, wywoływanie emocji i radzenie sobie z nimi.

Do tej pory przygotowano i zaprezentowano ok. 50 spektakli teatralnych. Wiele z nich zostało zauważonych i nagrodzonych na przeglądach teatralnych. Instruktor – Krystyna Mikołajczyk.

Zelowskie Dzwonki - 97-425 Zelów, ul. Sienkiewicza 14a, tel. +48/44/ 634-10-53, 634-20-60, www.zelowskiedzwonki.pl
Dzwonki działają przy Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie i są jedynym  w Polsce zespołem grającym na dzwonkach ręcznych. „Zelowskie Dzwonki” to nie tylko zespół instrumentalny, ale przede wszystkim grupa młodych ludzi, którzy dobrze czują się w swoim towarzystwie. Zespół jest wyjątkowy również ze względu na to, że jego członkami są przede wszystkim amatorzy. Sporadycznie zdarza się, aby któraś z grających osób miała wykształcenie muzyczne. Pierwszy koncert zespołu odbył się 4 kwietnia 1999 roku w Dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego roku na pamiątkę pierwszego koncertu w II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 16,00 w kościele przy którym zespół działa odbywa się uroczysty koncert jubileuszowy. Zespół daje koncerty w wielu miastach w Polsce i poza jej granicami. Bierze udział z licznymi sukcesami w wielu konkursach muzycznych. "Zelowskie Dzwonki" nie istniałyby bez pomocy z zewnątrz, tj. dyrygenta zespołu dzwonkarzy z Pittsburga, Thomasa Flynn, dzięki któremu zespół mógł powstać oraz kadry zarządzającej, czyli Zarządu Dzwonków, oraz oczywiście dyrygenta i konferansjera.

                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi