Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Buczek - zespoły

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu działają zespoły:

Zespoły tańca nowoczesnego „Small Dance Square”, Just B - Boys.
Instruktorem jest Pan Mariusz Ziębaczewski. Zespoły tworzą uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zespoły na konkursach tanecznych zajmują wysokie miejsca np. Just B-Boys zajął III miejsce w XXV Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Łasku, oraz wyróżnienie w IX Konkursie Tańca Nowoczesnego w Pabianicach. Zespół „Small Dance Square” w 2012 r. zajął I miejsce w V Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Bełchatów „Power Dance 2012”.

Zespół wokalno-instrumentalny „Kana”
Instruktorem jest pani Aleksandra Zielińska. Zespół działa od wielu lat i obecnie liczy  20 osób. Często występuje na deskach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku oraz sąsiednich gmin. Zespół w 2012 r. uzyskał wyróżnienie na X Festiwalu Kolęd w Buczku oraz II miejsce w II Festiwalu Piosenki Dziecięcej.


Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”
Instruktorem jest Pani Ewa Ignaczak. Zespół działa od 9 lat i składa się z dwóch grup, są to dzieci od 7 do 14 lat. W roku 2012 zespół zdobył I miejsce w VIII Integracyjnym Festiwalu Piosenki o Łodzi  i Regionie, zakwalifikował się jako jedyny zespół dziecięcy na Konkurs "Folk Nuta" w Łodzi uzyskując wysoką punktację, uzyskał 2 wyróżnienia oraz  I miejsce w V Przeglądzie Pieśni i Tańców Ludowychw Mzurkach w 2012 r.

Zespół występuje w strojach ludowych zakupionych dzięki skorzystaniu z dwóch programów unijnych. W roku 2013 Zespół „Buczkowiacy” zajął I miejsce w IX Integracyjnym Festiwalu Piosenki  o Łodzi i Regionie pod hasłem „Łódź z Folklorem w Tle”. W VI Przeglądzie Pieśni i Tańca Zespołów Ludowych „Mzurki’’ 2013 grupa starsza zajęła I miejsce a grupa młodsza III miejsce.

Orkiestra Dęta przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku
Instruktorem od lat jest Pan Adam Kobalczyk i orkiestra liczy obecnie 25 osób. Repertuar zespołu to m.in. utwory patriotyczne, religijne, ludowe i znane szlagiery muzyczne.

Orkiestra swoim występem uświetnia wiele lokalnych uroczystości np. m.in. coroczne Święto Truskawki, Wigilię dla Samotnych. Występowała również: w Niemczech, Austrii, m.in.  w Wiedniu podczas jubileuszu Wiktorii Wiedeńskiej Jana III Sobieskiego. Orkiestra żegnała w Buczku a po kilku dniach witała w Rzymie sztafetę Strażaków, którzy biegli w pielgrzymce do Watykanu. Występowała na cmentarzu żołnierzy polskich na Monte Casino podczas mszy świętej za poległych żołnierzy. Orkiestra bierze udział w licznych przeglądach orkiestr dętych. W 2013 r. zajęła II miejsce w XIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych „Buczek 2013”.

Zespół „Bogoria”
Instruktorem jest Pan Zbigniew Mierzwiński, zespół liczy 11 Pań i często występuje podczas lokalnych uroczystości.

Zespół w 2011 r. uzyskał wyróżnienie podczas Przeglądu Piosenki Biesiadnej w Łasku,  w 2013 r. zajął I miejsce w II Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „Radomsko 2013” i II miejsce w VI Artystycznych Spotkaniach Seniorów „Czar Jesieni” Głowno 2013.

Kabaret „Cudoki”
Kabaret „Cudoki” z Czestkowa „F” zwanym „fajnym” powstał w 2003 r. z grupy przebierańców, która od kilkunastu lat, w ostatnim tygodniu karnawału „nawiedza” mieszkańców okolicznych wsi Gminy Buczek. Grupa liczy 4 osoby. Swój debiut mieli na Powiatowym Święcie Truskawki w 2003 r.

Od tej pory występują na wielu imprezach grając teksty autorstwa Krzysztofa Kędraka. Są to najczęściej przeróbki znanych piosenek, dialogi, monologi oraz teksty pisane na specjalne okazje, na życzenie organizatorów imprez. W 2004 r. zespół zakwalifikował się na Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy „Śmiechowisko”.

6. Grupa teatralna „Buczek Story”
Grupa powstała w październiku 2012 r. z zamiarem wystawienia musicalu o Buczku. Wielu mieszkańców było zainteresowanych udziałem w przedstawieniu. Scenariusz napisał Pan Jarosław Borszewicz a reżyserią zajęła się Pani Aleksandra Zielińska.

Odbyło się wiele spotkań, podczas których aktorzy-amatorzy oswajali się ze sceną, szlifowali swoje role. Grupa przygotowywała się też do udziału w Festiwalu Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyje 2013" w kategorii piosenka. Z powodzeniem wystąpiła na castingu  w Parzęczewie a potem w półfinałach w Baranowie k. Kępna. Udanym występem zakwalifikowała się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyje 2013”. To wielki sukces młodej formacji.

                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi