Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Widawa - zespoły

Zespół śpiewaczy „Widawianki”
Panie w repertuarze mają ludowe utwory regionu: widawskiego, sieradzkiego i wieluńskiego. Śpiewają również pieśni biesiadne, patriotyczne i kościelne. Panie swoimi występami uświetniają lokalne i nie tylko uroczystości. Zespół swój debiut miał 23 czerwca 2012 roku podczas festynu „Noc Świętojańska”. Instruktorem był Pan Michał Gronowski, obecnie jest Pan Marek Czapiński.


Amatorska grupa teatralna „Tacy Sami”
Zespół chętnie prezentuje się podczas lokalnych uroczystości. Wystąpił np. podczas Pikniku Integracyjnego dla rodzin zastępczych powiatu łaskiego w Zborowie gm. Widawa z przedstawieniem „Galimatias w bajkowym lesie”. Grupa była obecna również m.in. na Regionalnym Turnieju Sołectw w Szadku, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Wszystkie występy zespołu bardzo podobają się publiczności i zazwyczaj kończą się wspólną zabawą i sesją zdjęciową artystów z dziećmi.

Amatorska grupa wokalna „PracującyRazem”
Zespół miał swój debiut w 2013 roku podczas 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od tej pory przygotował wiele występów m.in. muzyczno-teatralny spektakl cygański i wiele innych tematycznie dostosowanych do uroczystości. Występuje w strojach specjalnie przygotowanych do prezentowanych występów.

Dziecięcy zespół wokalno-taneczny „Wesołe nutki”
Zespół występuje podczas wielu lokalnych uroczystości. Brał udział m.in. „W 21 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, w imprezie z okazji „Dnia Dziecka”, w festynie pt. „Z rodziną jest Ok !” Zespół występuje w swoich oryginalnych strojach.                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi