Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Dłutów - zespoły

Kapela Ludowa z Orzku – kierownik Jan Skurnica, zam. Orzk 31, tel. 44 634 03 17,
Kapela ludowa z Orzku, gm. Dłutów powstała wiosną 1996 roku z inicjatywy ówczesnego Wójta Gminy Czesława Dzierżawskiego. Pierwszy, znaczący występ kapela w pełnym pięcioosobowym składzie wraz z zespołem śpiewaczym KGW z Orzku miała na Dożynkach Wojewódzkich z udziałem wicepremiera Romana Jagielińskiego i wojewody piotrkowskiego Stanisława Witaszczyka we wsi Orzk dnia 20 września 1996 roku.

 


Dłutów 2008 - Dożynki Powiatowe 2008 r. śpiewa Maria Socha, kapela w składzie: Czesław Skrzydłowski, Michał Larczyński, Mirosław Kwaśniewski, Dariusz Glapiński i Jan Skurnica.


Kapela i Gang Marcela - Kapela ludowa z Orzku i solistka Monika Syryczyńska z zespołem Gang Marcela na Dożynkach w Mzurkach gmina Wola Krzysztoporska.


Przed kościołem - 50 rocznica konsekracji kościoła parafialnego w Dłutowie 2007 r. , śpiewa Monika Syryczyńska.


Ślądkowice - Dożynki Gminne w Ślądkowicach w 2001 roku kapeła: Czesław Skrzydłowski, Sławomir Parteka, Mirosław Kwaśniewski, Dariusz Glapiński i Jan Skurnica.Zespół Śpiewaczy KGW z Orzku: Bożena Janeczek, Barbara Skurnica, Wiesława Seliga, Stanisława Seliga, Urszula Kimla.


Tążewy - Dożynki Gminne 2013 r. - Kapela i klarnecistka Martyna Socha.


X spotkania folklorystyczne w 2011 r. - Kapela i skrzypaczka Karolina Adamkiewicz.

Od roku 1997 kapela brała udział w różnych przeglądach i festiwalach wszędzie zdobywając czołowe lokaty. W zależności od potrzeb kapela występowała w kategorii kapel autentycznych lub stylizowanych. Reprezentuje region sieradzki. W roku 2003 na Festiwalu Ogólnopolskim w Kazimierzu Dolnym kapela ludowa z Orzku zdobyła I nagrodę, również w tym samym roku wystąpiła na Dożynkach Prezydenckich w Spale. W roku 2007 na wniosek Wójta Gminy Grażyny Maślanka-Olczyk dwóch członków kapeli: Czesław Skrzydłowski (skrzypek) i Jan Skurnica (akordeonista) zostało odznaczonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową – Zasłużony dla Kultury Polskiej. W roku 2008 i 2013 Kapela ludowa z Orzku wraz z zespołem śpiewaczym KGW z Dłutowa w ramach wymiany kulturalnej występowała na Węgrzech. Kapela współpracuje aktualnie z dwiema młodymi instrumentalistkami: Karoliną Adamkiewicz (skrzypce) i Martyną Socha (klarnet). Z kapelą występują również dwie solistki: Monika Syryczyńska i Maria Socha. Kierownikiem Kapeli ludowej z Orzku jest od początku Jan Skurnica (akordeon). Pozostali członkowie to:
Mirosław Kwaśniewski – klarnet (saksofon)
Michał Larczyński – trąbka
Dariusz Glapiński – bębenek ze stalką.

Orkiestra Dęta z Dłutowa – uświetnia swoimi występami uroczystości kościelne, święta państwowe i imprezy plenerowe. Jest również obecna na różnego typu wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych poza Gminą Dłutów. W 2013 roku brawurowo wykonała półgodzinny koncert, od muzyki należącej do standardów orkiestr dętych poprzez aranżacje klasyki rock`n`rolla po utwór ze ścieżki dźwiękowej z filmu „Piraci z Karaibów”.                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi