Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
Text Size
   

Gmina Drużbice- zespoły

Orkiestra Gminna „Suchcice i okolice”
Orkiestra uświetnia uroczystości gminne, strażackie i kościelne i z powodzeniem promuje Gminę poza granicami powiatu. Największe osiągnięcia to: II miejsce na przeglądach  w Michałowicach i Bełchatowie, również II miejsce na Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych oraz wyróżnienia w Kleczewie i Mzurkach.

Obecnie kapelmistrzem jest Mateusz Cieślak – absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim, zaś członkami orkiestry są mieszkańcy gmin Drużbice, Grabica, Bełchatów, Wola Krzysztoporska, a także uczniowie szkół muzycznych z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zespół Ale Babki
Działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Drużbicach. Zespół stanowią Panie oraz towarzyszący im 3 osobowy męski zespół muzyczny. Grupa ma w swoim repertuarze m.in. pieśni biesiadne i rozrywkowe. Grupa swoimi występami uświetnia wiele lokalnych uroczystości. Zespół Ale Babki podczas V Przeglądu Pieśni i Tańca w Mzurkach w 2012 roku zajął II miejsce.

Za całoroczną działalność artystyczną w roku 2012 zespół otrzymał dyplom uznania i nagrodę finansową od Starosty Powiatu Bełchatowskiego. Koło Gospodyń Wiejskich i Gminne Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Drużbicach również dołożyło się do otrzymanych wyróżnień i dokonało zakupu potrzebnego podczas występów sprzętu muzycznego.

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny
Działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Drużbicach. Swoimi występami uświetnia wiele lokalnych uroczystości. Zapraszany jest tez do udziału w imprezach poza rodzimą gminą. Debiutował podczas II Przeglądu Pieśni i Tańca w Mzurkach (w roku 2009) i zajął II miejsce. W 2012 r. na tym samym festiwalu również zajął II miejsce. Występował podczas konkursu o statuetkę Folk-Nuty imprezie towarzyszącej warsztatom „Smaki Ziemi Łódzkiej”.

                 
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona internetowa współfinansowana za środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 oś 4 LEADER
"Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania - nabywanie umiejętności i aktywizacja"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi